RECENZIA | LG G flex 2 Vás ohne
Po teste novej vlajkovej lode LG G4 sa k nám do redakcie dostal aj zaujímavý kúsok LG G flex 2. Aj napriek tomu, že smartfón bol do predaja uvedený už zhruba pred polrokom, jeho parametre a zvláštnosti vás doslova ohnú.
Nadpis, názov smartfónu a aj prefix už značia nejakú lotrovinu. Áno, LG G flex 2 je nástupcom prvého ohnutého smartfónu, čím sa teda stal jedným z najzaujímavejších mobilných zariadení na trhu. Jeho veľký 5,5-palcový, Gorilla Glass 3 sklom chránený, P-OLED displej je ohnutý po celej jeho výške, vďaka čomu sa smartfón drží komfortne v ruke, dobre sedí vo vrecku a má lepšie zobrazovacie vlastnosti na ostrom svetle. Zadná, taktiež ohnutá časť, je schopná drobné mechanické poškodenia sama opraviť, a to vďaka Self-healing. K displeji treba povedať, že obsah v rozlíšení 1920 x 1080 pixelov pri hustote 403ppi je zobrazovaný rozhodne inak, ako pri bežných smartfónoch. Tento fenomén spojený s ohnutým displejom sami nevieme opísať, jednoducho samotné ovládanie a zobrazovanie je inakšie.
O naozaj expresne rýchly chod smartfónu sa stará čipset Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 so štyrmi jadrami Cortex-A53 s frekvenciou 1,5 GHz a štyrmi jadrami Cortex-A57 s taktom 2,0 GHz. K tomu sa ešte pridáva grafická časť Adreno 430, pričom procesoru sekundujú buď 2 GB RAM a 16 GB ROM alebo 3 GB RAM a 32 GB ROM. Tak, či onak, takéto parametre sa už skoro podobajú na popis hocijakého notebooku.
Ak si porovnáme vlajkovú loď G4 a G flex 2 v oblasti fotoaparátov, zistíme, že 13 Mpix foťák ohnutného modelu nie je tak dobrý, ako tomu je v prípade G4-ky, no stále ním vyhotovíte na smartfón slušné snímky. Predná webkamera s 2,1 Mpix je oproti 8 Mpix sklamaním. Hlavný fotoaparát LG G flex 2 je doplnený laserovým focusom, dvojitým LED bleskom a dokáže nahrávať video v Ultra HD rozlíšení.
Z rozšírenej výbavy je nutné spomenúť Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, Dolby mobile loudspeaker, A-GPS, GLONASS, NFC, či infračervený port. Smartfón je dodávaný s operačným systémom Android 5.0.1 Lollipop s aktualizáciou na 5.1.1. Batéria sa odnímať nedá a má kapacitu 3000 mAh. Rozmery smartfónu dosiahli 149.1 x 75.3 x 7.1-9.4 mm a hmotnosť 152 gramov. Tlačidlá na ovládanie sa už tradične nachádzajú na zadnej strane.
Po slovách chvály musia prísť na rad aj slová kritiky a začneme hneď z ostra – už pri bežných činnostiach ako surfovaniu po internete, prezeraní YouTube HD videí, prípadne sťahovaní aplikácií sme začali bádať zvýšenie teploty, najmä v horných častiach mobilu. Tento problém je pomerne dosť vážny, sťažovalo sa naň už viacero užívateľov. Dávku kritiky si zaslúži aj zadný nevzhľadný kryt dodávaný len v šedej alebo červenej farbe.
A náš záver? Aj napriek detailom je LG G flex 2 minimálne jedným z najzaujímavejších smartfónov na dnešnom trhu a to najmä vďaka svojmu ohnutému tvaru. Pri teste nás najviac potešil displej, rýchlosť systému, ale aj kvalitný reproduktor. Ak máte o tento ohnutý kúsok záujem, budete si musieť svoju peňaženku ohnúť o približne 540 eur.