Apple bez televízora, za to s vlastným lesom
Americký gigant Apple ukončil vývoj vlastného televízoru a to najmä z dôvodu absencie funkcií, ktoré by užívatelia chceli, ktoré by ich zaujali a ktoré by ocenili.
Pôvodne malo Apple predstaviť dve zariadenia, menší televízor by obsahoval 55-palcovú uhlopriečku a väčší až 65-palcový displej. Od tohto zámeru napokon Apple ustúpil, nakoľko o trh s televízormi nemá záujem, nie je pre neho atraktívny. Podľa verejných informácií však Apple na televízoroch pracoval už asi pred desiatimi rokmi, no i vtedy vývoj ukončil. I vtedy boli dôvody veľmi logické a takisto podobné, ako je tomu dnes – vývojárom sa nepodarilo zhromaždiť dostatok funkcií, vďaka ktorým by ich televízor vyčnieval nad ostatnými televízormi.
Vývojári, ktorí pracovali na vývoji Apple televízora boli rozpustení a zamestnancov spoločnosť presunula na také oddelenia, kde si nájdu uplatnenie pri projektoch, ktoré majú pre spoločnosť zmysel. Nie je však vylúčené, že sa niekedy v budúcnosti k televízorom nevráti. Svojou podstatou pri televízoroch stále Apple ostáva, usilovne totižto pracuje na novej generácií set-top boxu Apple TV, ktorý bude najnovšie obsahovať hlasovú asistentku Siri známu z iPhonov, ale aj obchod s vlastnými aplikáciami alebo úplne nový diaľkový ovládač. Predstavenie Apple TV je už za rohom a tak je celý svet zvedavý na to, čo sa Apple napokon podarilo vytvoriť.
Ďalšou zaujímavou novinkou, pri ktorej sa skloňuje názov Apple je správa o tom, že americká spoločnosť zakúpila značnú časť lesov, z ktorých chce sama ťažiť drevo a z neho vyrábať obaly, škatule a kryty pre svoje zariadenia.
Hovoríme o ploche 145 000m2, ktorá sa nachádza v pri rieke Mattawamkeag v Maine a takisto o borovicovom lese s rozlohou 14,5 km2 v Brunswicku v štáte Južná Karolína. Touto kúpou chce Apple zabudnúť na dodávateľov a mať výrobu drevených prvkov pod svojou kontrolou. Okrem toho chce drevo využívať aj na výrobu papiera a škatúľ, do ktorých bude baliť výrobky. Samozrejme Apple myslí aj na prostredie a tak bezprostredne po ťažbe chce vysádzať nové stromy. Tieto slová potvrdzuje aj projekt The Reed Forest, ktorý sa zameral na údržbu lesov.